W VIP Health Drink

Sağlığınızın vaz geçilemez içeçeği W VIP Health Edition Sports Drink

W VIP Health Editon Sports Drink  100 Mcg içerik oranıyla günlük "Selenium" İhtiyacınızı karşılar

Selenyum; bağışıklık sisteminin, DNA fonksiyonlarının ve tiroid bezinin sağlıklı işlemesi için gerekli olan çok önemli bir mineraldir. Vücut metabolizmasında bir antioksidan olarak hareket ederek erken yaşlanmayı önlemeye yardımcı olur. Kalp sağlığı, üreme, zihinsel sağlık, enfeksiyon ve iltihapla mücadele gibi süreçlerde yer alır. Saç ve tırnak sağlığında aktif bir mineral olan selenyum E vitaminiyle birlikte hareket edebilir veya bu vitaminin yerine geçebilir. Selenyum eksikliği bağışıklık sistemini zayıflatarak kanser gibi kronik hastalıkların gelişimine yol açabilir ve fazlalığı ise vücutta toksin üretir. Dünyada yaşanan Corona Virüs salgınından sonra Selenyum'un önemi anlaşılmış ve hastalara tedavi amaçlı bağışıklık sisteminin gelişmesi noktasında tedavi destekleyici  olarak tavsiye edilen önemli bir mineraldir.W VIP Health Editon 

W VIP Health Edition Sports Drink 15 Mg içerik oranıyla günlük "Çinko" İhtiyacınızı karşılar

Çinko; vücudunuzun kendi kendine üretemediği vücut için önemli ve temel bir mineraldir. Büyüme, DNA sentezi, bağışıklık fonksiyonu gibi hayati öneme sahip birçok faaliyetin gerçekleşmesi için yardımcı olur. Çinko, hücre büyümesi ve bölünmesi, bağışıklık fonksiyonu, enzim reaksiyonları, DNA sentezi ve protein üretimi için hayati öneme sahip bir mineraldir.

Çinko enflamasyonu etkili bir şekilde azaltabilir, bağışıklık sağlığını artırabilir, yaşa bağlı hastalıklara yakalanma riskinizi azaltabilir. Ayrıca yaralarınızın iyileşmesini hızlandırabilir ve akne semptomlarını iyileştirebilir. Dünyada yaşanan Corona Virüs salgınından sonra Cinko’nun'un önemi anlaşılmış ve hastalara tedavi amaçlı bağışıklık sisteminin gelişmesi noktasında tedavi destekleyici olarak tavsiye edilen önemli bir mineraldir.

W VIP Health Edition Sports Drink 200 Mg içerik oranıyla günlük "C Vitamini" İhtiyacınızı karşılar

C vitamini; insan sağlığı için çok önemlidir ve pek çok hastalığa karşı korur. Kolajen üretmede görev alır; sağlıklı ve canlı bir cilt oluşmasına katkı sunar. Yüksek tansiyonu dengeler. Demir eksikliğini önler ve doku onarımına yardımcı olur. Eksikliği başta anemi, cilt morarması ve bağışıklık sistemi zayıflaması olmak üzere pek çok sağlık sorununa neden olur. Ayrıca diş eti kanaması ve diş kaybına sebep olur. Dünyada yaşanan Corona Virüs salgınından sonra Cinko’nun'un önemi anlaşılmış ve hastalara tedavi amaçlı bağışıklık sisteminin gelişmesi noktasında tedavi destekleyici olarak tavsiye edilen önemli bir vitamindir.

W VIP Health Edition Sports Drink 999 Mg içerik oranıyla günlük "L -Carnitine”" İhtiyacınızı karşılar

L-Carnitine; özellikle spor camiasında ve diyetisyenler arasında "yağ yakıcı" olarak adlandırılan bir amino asittir.

1. Yağ Kaybı

Kaslı bir vücuda sahip olmak istiyorsanız, ihtiyacınız olan amino asit budur. L-Karnitin, trigliserid gibi yağ asitlerini, enerji üretmek üzere okside oldukları mitokondriye transfer eder. Karnitinin yorgunluğu azaltmaya ve iştahı kapatmaya yardımcı olduğu gözlemlenmiştir. Bundan dolayı L-Karnitin, diyet esnasında vücut deponuzda bulunması gereken önemli bir üründür. Vücudun yağ depolamasını önlemekle kalmayıp, kaslardaki oksijen kullanımını arttırarak daha fazla kalori yakmanıza yardımcı olabilir.

2. Kas Kütlesi

L-Karnitin kas yapmakta zorlananlar için güçlü bir silahtır. L-Karnitin desteği kullanmak, gücünüzü artırmaya yardımcı olabilir ve uzun vadede, daha fazla ağırlık kaldırmak, daha büyük kaslar anlamına gelmektedir.

3. Kemik Kütlesi

Kemik kaybı, birçok yaşlı kişinin ve menopoz sonrası kadınların ana sıkıntılarındandır. Bu da büyük ihtimalle kırık, kemik erimesi, eklem iltihabı ve diğer kemik rahatsızlıklarına neden olabilir. Neyse ki L-Karnitin kullanarak, kemik kaybı sürecini yavaşlatabilir ve kemiklerin yapısal özelliklerinde iyileşme sağlayabilirsiniz.

4. Kalp Problemleri

Karnitin öncelikle kalbe bağlı problemler için kullanılır. Birçok klinik çalışma göstermiştir ki, L-Karnitin, anjinin geleneksel tedavisi ile birlikte, ilaç ihtiyacını azaltmak ve anjin hastalarının göğüs ağrısı olmadan antrenman yapabilmesi için kullanılabilir. Bazı çalışmalar göstermiştir ki, bir kalp krizinden sonra L-Karnitin alınması, sonradan bir kriz daha geçirilme ihtimalini azaltmaktadır. Karnitin kalp hastalıkları olan insanların tedavisine yardımcı olmak üzere verilir.

5. Böbrek Tedavisi

Böbrekleriniz karnitin üretir, dolayısıyla böbreklerde bir rahatsızlık olduğu zaman, böbreğin üretmediği karnitinin eksikliğini gidermek için dışarıdan takviye olarak karnitin alınması tavsiye edilir.

6. Erkek Kısırlığı

Çocuk sahibi olmaya çalışan ve sperm sayısı düşük olan erkeklerin karnitin kullanması tavsiye edilir. Karnitin kullanan erkeklerin sperm sayısı ve sperm kalitesi artış gösterebilir.

7. Emziren Kadınlar

Emzirmeyi seçen anneler bunu biraz da yakılan kaloriler için isterler, fakat yan etki olarak, vücudun karnitin miktarı azalır. Hamile iken, vücutta yeterli miktarda karnitin olsa bile, takviye olarak karnitin almak, vücuttan eksilmesini önler. Emzirme ile birlikte karnitin kullanmak, annenin hamilelik kilolarından daha çabuk kurtulmasına yardımcı olabilir.

8. Tip 2 Diyabet

Tip 2 diyabeti olanlar da karnitin desteğinden yararlanabilirler. L-Karnitin alımı, glikoz oksidasyonunu, glikoz depolanmasını ve glikoz emilimini arttırarak diyabet hastalarına yardımcı olabilir.

9. Bağışıklık Sistemi

L-Karnitin, serbest radikaller tarafından sağlıklı hücrelerinize verilen zararı önlemeye yarayan bir antioksidan görevi görür. Bu da, soğuk algınlığında, çeşitli mevsimsel alerjilerle boğuştuğunuzda veya antrenmanda size yardımcı olabilir.

10. Beyin FonksiyonlarıYaşlıların, beyin fonksiyonlarını artırmak için gingko biloba haricinde alabilecekleri bir destek daha vardır. L-Karnitin, beyini yaşa ve strese bağlı hasardan korur; ki bu da beynin işlevini daha iyi ve daha uzun süre yerine getirmesine yardımcı olabilir.

W VIP Health Edition Sports Drink 1000 Mg içerik oranıyla günlük "Calcium”" İhtiyacınızı karşılar

Kalsiyum; canlılar için çok önemli kimyasal bir elementtir; sağlık için hayati işlevleri vardır. Kemiklerin ve dişlerin güçlenmesine yardımcı olur, kalp atışı dahil kas kasılmalarını düzenler, kanın pıhtılaşmasını sağlar, sinir uyarılarını iletir. D vitaminiyle birlikte alındığında kemik sağlığının yanında kanser, diyabet, yüksek tansiyona karşı koruma sağlar. Kalsiyum eksikliği çocuklarda raşitizm, yetişkinlerde osteoporoza neden olabilir. Vücut ihtiyaç duyduğu kalsiyumu ya kalsiyum içeren gıdalar veya takviyelerden, ya da vücuttaki kalsiyum depoları olan kemiklerden çekerek alır. Düzenli egzersizle birlikte yeterli kalsiyum tüketmek kemik yoğunluğu ve dayanıklılığı açısından önemlidir. 

W VIP Health Edition Sports Drink 16 Mg içerik oranıyla günlük "B12”" İhtiyacınızı karşılar

B12 vitamini; beynin ve sinir sisteminin normal işlevini sürdürmesi için çok önemlidir. Ayrıca alyuvarların oluşumunda önemli bir rol oynar. DNA'nın oluşturulmasına ve düzenlenmesine yardımcı olur.

Vücuttaki hemen her hücrenin metabolizması, yağ asitlerinin sentezinde ve enerji üretiminde rol oynayan B12 vitaminine bağlıdır. B12 vitamini, insan vücudunun folik asidi emmesine yardımcı olarak depolanan enerjinin salınmasını sağlar. 

İnsan vücudu hemen her dakika sürekli milyonlarca alyuvar hücresi üretir. Bu hücrelerin çoğalması için B12 vitamini gereklidir. B12 vitamini seviyeleri çok düşükse alyuvar hücrelerinin üretimi azalır. Alyuvar hücresi sayısının düşmesi düşerse anemiye yol açar.